تعمیر ال سی دی و تاچ

تعمیر ال سی دی و تاچ

تعمیر ال سی دی و تاچ

قبل از اینکه وارد قسمت تخصصی بحث بشویم قابل ذکر است که بدانیم درست کردن ال سی دی و تاچ گوشی موبایل رایج ترین تعمیری است که در گجتها قابل انجام است.به طور عموم درست کردن این قطعه بخاطر شکستگی ال سی دی یا گلس روی ان انجام میشود که میتواند بخاطر تحت فشار قرار گرفتن ناخواسته ویا وارد کردن ضربه به دستگاه باشد.

در ضمن ممکن است دلایل دیگری هم وجود داشته باشد ازقبیل اب خوردگی وغیره باعث از کار افتادن  ال سی دی و تاچ گوشی میشود.در بعضی مواقع هم واقعا در خرابی این قطعه  به طور مستقیم نقشی نداردوخود به خود ودر اثر گذشت زمان دچار مشکل شود.

قطعات تشکیل دهنده تاچ وال سی دی:

بعضی از افراد تصورشان از تاچ ال سی دی موبایل یک صفحه به اسم تاچ وچراغ های تشکیل دهنده قطعات که ال سی دی نام این قطعات دارای 5 بخش اصلی میشود که با کابل هایی بین مادربرد وآن ها ارتباط برقرار است.

این قطعات شامل گلس ال سی دی ،تاچ ،پنل ال سی دی،چراغ ال سی دی وقاب گوشی میشود.سازنده ها همه ی این قطعات را در زمان تولید با هم پرس کرده وبه شکل سیستمی میشود که ما میبینیم تاچ وال سی دی نام دارد. به طور کلی به صورت یک عضو در می اورند .

چرا تعمیر ال سی دی و  تاچ هزینه ی زیادی دارد؟

یکی از گران ترین قطعات این گجت ها همین قسمت تاچ و ال سی دی موبایل میباشد دلیل واضحی دارد.

با توجه به ظرافتی که در آن به کار رفته است هزینه تولید تاچ بالاست، و باعث میشود زمانیکه کاربر میخواهد تاچ اورجینال را تهیه کند هزینه ی بسیار بالایی را باید پرداخت کند.از طرف دیگر هزینه ی دستمزد هم به آن اضافه میشود.

چه تفاوتی بین تعمیر ال سی دی وتعویض آن وجود دارد ؟

از نظر فنی بین این دو تعمیر و تعویض ال سی دی تفاوتی بسیار است .زمانی که بخواهیم تعمیر کنیم تاچ وال سی دی  اصلی سر جایش است وفقط با یک سری کارها آن تعمیر میکنیم.

, , , , ,
Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    بایگانی‌ها